Kasa fiskalna Vega Taxi Online — doskonała kasa dla taksówkarza

Kasa fiskalna Vega taxi w wersji Online to kolejna wersja popularnego modelu kasy fiskalnej. Zachowuje w sobie wszystkie najlepsze cechy poprzedniej wersji (Vega Taxi E), czyli wyjątkową ergonomię i intuicyjną obsługę. Kasa fiskalna Vega online to doskonałe urządzenie, które spełnia wymagania ustawy. Umożliwia łatwe i szybkie wystawianie paragonów oraz wiele innych funkcji przydatnych każdemu taksówkarzowi. Vega to pewne i funkcjonalne urządzenie. Pozwala na łatwe zarządzanie finansami, a jednocześnie zapewnia wygodę i komfort dla pasażerów. Vega to urządzenie fiskalne, które umożliwia taksówkarzom prowadzenie sprzedaży. Vega Online ma wyjątkowe możliwości obsługi płatności elektronicznych bezpośrednio w kasie!

Kasa fiskalna Novitus Taxi Online
Kasa fiskalna Novitus Taxi Online
Kasa fiskalna zamontowana w taksówce
Kasa fiskalna do taksówki – Vega Taxi Online

Sprzedaż dodatkowych usług taksówkowych

Kasa fiskalna Vega Taxi Online ma możliwość dodania do paragonu za kurs dodatkowych usług. Możesz zdefiniować usługi, które wykonujesz, a następnie sprzedawać je klientom.  Najczęściej będą to dodatkowe usługi wykonywane razem z kursem Taxi: Wniesienie bagażu, Opłata za BUS czy Przewóz przesyłki. Sprzedana w ten sposób usługa znajdzie się na paragonie razem z opłatami za taryfy i opłatę początkową. 
W podobny sposób możesz udokumentować na paragonie, np. Jazdę wg. aplikacji. 

Błyskawiczna obsługa za pomocą ekranu taksometru TXe

Kasa fiskalna Vega taxi Online podobnie do jej poprzednika modelu (Vega E) może pracować razem z TXe w trybie dwukanałowym. Jest to tryb, w którym obsługa jednego urządzenia wpływa na drugie. Dzięki temu możesz wykorzystać dotykowy ekran taksometru do obsługi kasy fiskalnej. Takie działanie przyśpiesza i ułatwia obsługę. Wszystkie funkcje, podczas których musisz do kasy wprowadzić dane, np. NIP nabywcy, wybrać sposób płatności, obsługujesz kilkukrotnie szybciej. 

Najmniejsza na rynku kasa fiskalna do taksówki

Jest to najmniejsza i najlżejsza (tylko 460 g) kasa fiskalna na rynku. Kasę VEGA można łatwo zamontować w taksówce za pomocą specjalnego uchwytu lub rzepa przemysłowego. Co więcej, łatwy montaż w wybranym miejscu gwarantuje wygodną i komfortową obsługę oraz nie wpływa negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Vega Taxi Online z opcją pracy autonomicznej

VEGA online nie jest na stałe połączona z taksometrem. Kasa fiskalna pracując autonomicznie, jest cały czas gotowa do pracy. Możesz sprzedać na niej usługi niezwiązane bezpośrednio z taryfami, a zadeklarowane w bazie towarów, np. Jazda wg. aplikacji czy Przewóz przesyłki. 

Odłącz kasę i zabierz do domu

Dzięki łatwości podłączania kasy możesz mieć ją zawsze przy sobie, nawet jeśli wysiadasz z auta tylko na chwilę. Pozwala to chronić Twoją kasę przed kradzieżą i koniecznością ewentualnego zwrotu kwoty odpisu otrzymanego na jej zakup. Możesz rówież zabrać swoje urządzenie do biura w celu opracowania raportów i analiz.

Wyjątkowy ekran i intuicyjna obsługa

VEGA online wyposażona jest w czytelny, podświetlany wyświetlacz operatora, który jednocześnie pełni funkcję wyświetlacza dla klienta. Wyświetlacz ten jest odporny na skrajne temperatury pracy urządzenia. Jest jasny, jednak nie oślepia kierowcy. Klawiatura kasy gwarantuje intuicyjną i prostą obsługę. Ze względu na podświetlane klawisze rozmieszczone tak, aby zapewniać szybką i wygodną pracę, zarówno w dzień, jak i w nocy.

Czytelny wyświetlacz kasy fiskalnej
Wyświetlacz kasy fiskalnej Vega Taxi Online
Klawiatur kasy fiskalnej
Klawiarura kasy fiskalnej Vega Taxi Online

Rozliczenia i raporty dostępne jak nigdy

Kasa VEGA Taxi Online umożliwia drukowanie wielu raportów, co pozwala na prowadzenie wszelkich zestawień i rozliczeń. Co więcej, współpracując z taksometrem TXe, obsługa kasy zostaje przeniesiona na wygodny, dotykowy ekran TXe. W takim przypadku obsługa raportów jest jeszcze prostsza i szybsza. Komunikacja kasy z komputerem znacznie ułatwia jej programowanie oraz wymianę danych.

Nowe możliwości drukowania paragonów

Aby drukować paragony, które zawierają dane rejestrowane, kasę fiskalną trzeba połączyć z taksometrem. Po tej operacji, dane o taryfach i opłatach są przesyłane do kasy, co umożliwia wystawienie paragonu odpowiadającego przejechanemu kursowi. Gdy kurs się rozpocznie, użytkownik ma możliwość skorzystania z dodatkowych opcji rozliczeniowych, takich jak udzielenie rabatu czy ustalenie ceny umownej. Dodatkowo, w razie potrzeby, można anulować już rozpoczęty paragon, jeśli klient zdecyduje się zrezygnować z kursu. Po zakończeniu kursu, kasa VEGA Taxi online automatycznie drukuje paragon.

Widok paragonu z kasy Vega Online
Novitus Vega Taxi Online z paragonem
Kasa fiskalna Vega Taxi połączona z taksometrem TXe
Kasa fiskalna Vega Taxi Online z taksometrem TXe

Vega Taxi Online łączność z internetem

Do pracy online niezbędne jest połączenie z internetem. Vega posiada wbudowany moduł WiFi oraz Bluetooth. Nawiasem mówiąc w łatwy sposób możesz więc wyszukać dostępne sieci WiFi, następnie wpisać hasło do sieci i połączenie zostanie ustanowione. Kasa będzie łączyć się automatycznie z zapamiętaną siecią. Sieć WiFi możesz zrobić, chociażby ze swojego telefonu, używając funkcji Router WiFi.

Płatności BLIK bezpośrednio w kasie

Bezpośrednio na kasie, bez dodatkowego terminala płatniczego, możesz przyjmować płatności BLIK. Opłata za kurs zostanie wyświetlona na kasie, a następnie wybierzesz formę płatności BLIK i wpiszesz kod. Co więcej, uruchomienie tej funkcji wymaga podpisania umowy z operatorem płatności.

Współpraca z terminalem płatniczym

Kasa fiskalna Novitus Vega Taxi Online obsługuje wiele form płatności elektronicznych. Oprócz płatności BLIK możesz również przyjmować płatności kartą. Do tego będzie niezbędny dodatkowy terminal USB, który podłączysz do kasy fiskalnej. Rekomendowany terminal płatniczy to Ingenico Move 2500. Ponadto uruchomienie tej funkcji wymaga jednocześnie podpisania umowy z operatorem płatności.

Współpraca z wybranymi taksometrami

Kasa fiskalna Taxi Online współdziała tylko z taksometrami nowej generacji. Vega połączona z nowoczesnym taksometrem Novitus TXe gwarantuje bezawaryjną pracę oraz możliwość skorzystania ze wszystkich funkcji kasy. Natomiast połączenie z taksometrem Cezar 2 ogranicza możliwości kasy fiskalnej i utrudnia obsługę. Co więcej, często zdarzają się błędy komunikacji.

Kasa współpracuje z: 

  • Novitus TXe
  • Cezar 2

Kasa nie współpracuje z:

  • TX-06
  • Cezar fiskalny

Zalety kasy fiskalnej dla taksówkarza Novitus Vega Taxi Online

Korzystanie z kasy fiskalnej Novitus posiada wiele zalet.

  • łatwa obsługa (szczególnie po połączeniu z TXe)
  • bezawaryjna praca (wyłącznie przy połączeniu z TXe)
  • sprzedaż towarów
  • płatności elektroniczne BLIK i płatności kartą

Dane techniczne

Szerokość: 90 mm
Wysokość: 192 mm
Głębokość: 47 mm
Waga: tylko 465 g (bez papieru)

Stawki VAT: 7 konfigurowalnych (normalna, zwolniona, ryczałtowa i ryczałt)
Ilość kasjerów/kierowców: 15
Liczba numerów samochodów taxi: 10
Rabaty: tabela 8 rabatów + rabat “z ręki”
Cena umowna za kurs: tak
Nazwa towaru: 18 znaków
Liczba towarów: 489
Nośnik kopii elektronicznej: karta microSD 4GB
Łączność z CRK: TAK
Łączność z Internetem: WIFI, Bluetooth (opcja), GSM (opcja)

MECHANIZM DRUKUJĄCY
Rodzaj: termiczny, typu clamshell
Typ: Citizen
Szerokość papieru: 57 mm
Długość rolki papieru: 20 mb

AKCESORIA DODATKOWE
zasilacz kasy (mały) 15V, 1.0A
dodatkowy akumulator /NiMh/6 V, 800 mAh
uchwyt do montowania kasy
papier termiczny 20 mb, szer. 57 mm

WYŚWIETLACZ
Pasażer/taksówkarz: monochromatyczny LCD 176×48

KLAWIATURA
Rodzaj: membranowa
Liczba klawiszy: 8

ZASILANIE
Własne zasilanie: wydajny wewnętrzny akumulator /NiMh/6 V, 800 mAh
Zewnętrzne zasilanie: instalacja samochodowa w zakresie 10 – 24 V

ZŁĄCZA KOMUNIKACYJNE
Złącza komunikacyjne: 1x RS232C, USB
Współpraca z urządzeniami: Terminal EFT lub pinpad, komputer, taksometr

WARUNKI PRACY
Zakres temperatury pracy: -25°C / +55°C
Temperatura przechowywania: -30°C / +60°C
Wilgotność względna powietrza: 10 – 80%

Zaufaj nam!

Jeśli potrzebujesz gwarancji, że urządzenie, które posiadasz, działa legalnie, to prosimy, abyś skontaktował się z nami. Podpowiemy w temacie certyfikatów, homologacji oraz legalizacji taksometru. Co więcej, jesteśmy autoryzowanym serwisem kas fiskalnych, a nasi pracownicy posiadają wszelkie niezbędne uprawnienia. Ponadto, w siedzibie naszej firmy przy Alei Prymasa Tysiąclecia 78A w Warszawie posiadamy własny punkt legalizacyjny. Jednocześnie oprócz standardowej obsługi taksówek, oferujemy legalizację taksometrów.
Warto pamiętać, że oddając taksówkę w ręce fachowców, powinieneś zaufać tylko sprawdzonym serwisom. Niestety, na rynku jest coraz więcej firm, które nie posiadają odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Dlatego nie daj się zwieść! Korzystaj tylko z zaufanych serwisów!

Scroll to Top