Legalizacja taksometru

Legalizacja taksometru potwierdza zgodną z przepisami pracę taksometru i jest ważna przez 24 miesiące. Data ważności legalizacji możesz sprawdzić w świadectwie legalizacji. W przypadku zmiany samochodu lub naprawy taksometru, legalizacja traci ważność. 

W naszej firmie, przy Alei Prymasa Tysiąclecia 78A w Warszawie, zalegalizujesz każdy model taksometru! Legalizację wykonujemy codziennie w dni powszednie, między 8:30 a 14:30.
Ważne jest że my NAPRAWDĘ POSIADAMY własny, autoryzowany przez Urząd Miar punkt legalizacji taksometrów, w którym są obecni Inspektorzy z Urzędu Miar w Broniszach. Nasi pracownicy wraz z Inspektorem przeprowadzają legalizację bez angażowania Cię w tą czynność. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.

Zadzwoń wcześniej, aby zarezerwować dogodny dla siebie termin! Zapewnisz w ten sposób najkrótszy możliwy czas wykonania usługi.

Co to jest świadectwo legalizacji?

Świadectwo legalizacji to dokument potwierdzający, że taksometr został sprawdzony a błędy obliczeniowe są zakresie norm. Posiadanie ważnej legalizacji jest obowiązkowe dla każdego taksówkarza. Świadectwo legalizacji składa się obecnie z dwóch stron: świadectwa oraz załącznika do świadectwa.

Jak przebiega legalizacja taksometru?

Legalizacja to proces określenia błędów obliczeniowych i porównania ich z normą prawną. W przypadku taksometru elektronicznego sprawdza się: układ pomiaru czasu, układ pomiar drogi, układ liczników sumujących, błędy opłaty (dla taksometrów europejskich wg. MID). Podczas testu symulowana jest jazda samochodem z różnymi prędkościami i taryfami. Test przebiega w sposób automatyczny lub półautomatyczny. Z każdego testu powstaje zapiska archiwizowana przez Urząd Miar. Dodatkowo sprawdza się: tabliczkę znamionową, czytelność opisów, pracę wyświetlacza, jakość przewodów połączeniowych, czytelność wydruków dla taksometrów zintegrowanych.

Świadectwo legalizacji potwierdzające legalizację taksometru.
Świadectwo legalizacji potwierdzające legalizację taksometru.

Co grozi za brak ważnego dokumentu legalizacji?

Za pracę bez ważnego świadectwa legalizacji grozi Ci nałożenie kary przez Policję lub Straż Miejską. Dlatego ważne jest, żebyś zawsze posiadał ważny dokument potwierdzający zalegalizowanie taksometru.

Kiedy powinieneś wykonać ponowną legalizację w pojeździe?

  • gdy, ważność świadectwa legalizacji taksometru straciła ważność
  • gdy, zmieniłeś opony twojego samochodu

Kiedy powinieneś wykonać ponowną legalizację na stanowisku?

  • gdy, kupiłeś inny samochód i przełożyłeś do niego taksometr
  • po naprawie urządzenia, którego naprawa wymusiła uszkodzenie plomb zabezpieczających
  • w przypadku gdy, na taksometrze i w instalacji została uszkodzona któraś z plomb zabezpieczających

Ile czasu trwa legalizacja taksometru?

Legalizacja taksometru trwa przeważnie mniej niż 1 godzinę. W rzeczywistości, cały ten czas ten obejmuje sprawdzenie taksometru oraz wypisanie dokumentów potwierdzających jej wykonanie. Tak krótki czas jest możliwy do osiągnięcia tylko w naszym punkcie legalizacji

Rozmiar opon wpisany do świadectwa legalizacji

W świadectwie legalizacji taksometru wpisany jest rozmiar opon zamontowanych na koła napędowe samochodu. Z tego powodu, ważne jest żeby w Twoim samochodzie rozmiar zamontowanych opon był dokładnie taki sam jak na świadectwie.

Legalizacja taksometru w siedzibie Urzędu Miar w Broniszach

Legalizację możesz wykonać również w siedzibie Urzędu Miar w Broniszach. Pamiętaj że w siedzibie Urzędu Miar nie ma serwisu, samochód musi być odpowiednio przygotowany do legalizacji a taksometr poprawnie zaprogramowany.  

Okręgowy Urząd Miar jest wykonawcą legalizacji taksometru.
Okręgowy Urząd Miar jest wykonawcą legalizacji taksometru.

Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę

Działamy szybko i sprawnie. Wiemy, jak ważny jest czas dla taksówkarzy, dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, aby proces legalizacji taksometru przebiegał jak najbardziej efektywnie. ZADZWOŃ DO NAS i umów na legalizację — zapewniamy, że obsługa w naszym punkcie legalizacji w Warszawie przebiegnie szybko i sprawnie.

Niezawodny Taksometr Novitus Txe
Niezawodny Taksometr Novitus Txe
Taksometr Taxi E z ekranem dotykowym
Taksometr fiskalny Novitus Taxi e
Starego typu taksometr TX-06
Starego typu taksometr TX-06
Elite taxi - nieprodukowany już taksometr z kasą fiskalną.
Elite Taxi fiskalny
Popularny kasotaksometr  Innova Taxi 2
Popularny kasotaksometr Innova Taxi 2
Zdjęcie przedstawia model fiskalnego taksometru Cezar
Taksometr Cezar Fiskalny
Scroll to Top