Taksometr Novitus TXe
niezawodność i
funkcjonalność

Novitus TXe to zaawansowany taksometr, który został stworzony z myślą o początkujący taksówkarzach jak i korporacjach taksówkowych. Ci, którzy szukają niezawodności, funkcjonalności i łatwości obsługi, znajdą w nim idealne rozwiązanie. Urządzenie spełnia wszystkie obowiązujące normy i wymagania, gwarantując pełną zgodność z przepisami prawa. Dzięki temu TXe jest doskonałym wyborem dla taksówkarzy z Warszawy i okolic.

Taksometr Novitus TXe - kolorowy dotykowy ekran zapewnia prostotę obsługi
Taksometr Novitus TXe – dotykowy ekran

TXe posiada kolorowy, dotykowy, ekran LCD który zapewnia wygodną obsługę. Licznik ten przeznaczony jest do współpracy z kasą fiskalną Vega Taxi E i Vega Taxi Online. Współpraca odbywa się w trybie wielokanałowym, co zapewnia pełną obsługę kasy fiskalnej z wykorzystaniem wygodnego ekranu taksometru (kasa fiskalna Vega Taxi posiada swój wyświetlacz oraz przyciski do obsługi, jednak obsługa z taksometru jest dużo wygodniejsza). Wygodna obsługa ma znaczenie przy funkcjach gdzie trzeba wpisać dane do paragonu (NIP nabywcy, cenę umowną) lub wybrać szybko funkcję (np. wybór sposobu płatności). 

TXe zaprojektowany został według europejskiej dyrektywy MID. Interfejs użytkownika zbudowany jest w taki sposób, że obsługę kursu można zrealizować jednym klawiszem. Licznik umożliwia zaprogramowanie 8 taryf kursów oraz sposobu obliczeń wartości kursów S i D. Tryb S stanowiący pojedyncze zastosowanie taryf pozwala na obliczanie kursu z drogi lub czasu kursu. Tryb D stanowiący podwójne zastosowanie taryf – pozwala na obliczanie kursu z drogi i czasu kursu jednocześnie. 

Jeśli szukasz niezawodnego taksometru fiskalnego, który zapewni pełną kontrolę nad kosztami podróży i spełni wszelkie normy, Novitus TXe jest doskonałym rozwiązaniem. 

Dotykowy ekran taksometru TXe zapewnia prosta obsługę płatności
Obsługa płatności na ekranie taksometru

Działanie taxometru TXe

Txe jest przeznaczony do zliczania opłat za przejazdy taksówką. Może być stosowany w każdym pojeździe mechanicznym posiadającym podzespół przekazujący informacje o przebytej drodze (przetwornik mechaniczny linkowy lub impulsy elektryczne).
Licznik jest urządzeniem pomiarowym, które wylicza opłatę na podstawie impulsów drogi oraz czasu w sposób skokowy. Zwiększanie licznika uzależnione jest od zaprogramowanych nastaw oraz wybranego systemu zliczania. Wszystkie obliczenia matematyczne prowadzone są z dokładnością 0,001. Czas liczony jest z dokładnością 0,001 s (1ms). Wewnętrzny licznik przebytej drogi ma dokładność 0,0001m.

W systemie pojedynczym S naliczanie opłaty następuje na podstawie upływu czasu, gdy prędkość jest mniejsza od prędkości granicznej albo na podstawie przebytej drogi, gdy prędkość jest większa od prędkości granicznej. Prędkość graniczna jest to prędkość dla której opłata z drogi jest większa niż opłata z czasu.

W systemie podwójnym D naliczanie opłaty w każdym momencie czasu, następuje jednocześnie na podstawie upływu czasu wynajęcia jak i na podstawie przebytej drogi.

Wyliczona należność jest wyświetlana na bieżąco w polu „opłata”. Licznik realizuje następujące stany pracy: WOLNY, TARYFA, KASA. Stany TARYFA i KASA są
powiązane ze sobą realizacją kursu. Kurs oznacza stan w którym TXe będzie wizualizował na ekranie realizację usługi wynajęcia taksówki. W kursie interfejs ekranowy
użytkownika zezwala wyłącznie na działania związane z kursem.

Montaż taksometru Warszawa – profesjonalny serwis taksometrów Warszawa Wola

Nie tylko same taksometry są ważne – równie istotny jest ich montaż. Realizujemy montaż taksometru Warszawie. Nasz serwis znajduje się w dzielnicy Warszawa Wola, przy Prymasa tysiąclecia 78a. W naszej firmie oferujemy profesjonalny montaż taksometru TXe oraz taksometrów Cezar. 

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu naszą firmę, profesjonalny serwis taksometrów, który oferuje:

  • montaż taksometrów marki Novitus, Innova oraz Cezar
  • legalizację taksometru
  • sprzedaż kas fiskalnych i taksometrów

Dla wszystkich taksówkarzy z Warszawy, poszukujących niezawodnego taksometru na terenie Woli, nasza firma może być doskonałym rozwiązaniem. TXe to nie tylko gwarancja pełnej kontroli nad kosztami podróży, ale również spełnienie wszystkich norm. Zapewniamy, że nasz profesjonalny zespół z wieloletnim doświadczeniem w branży urządzeń pomiarowych, będzie w stanie odpowiednio doradzić Państwu przy wyborze najlepszego modelu urządzenia. Przez lata działalności zdobyliśmy zaufanie wielu taksówkarzy, którzy korzystają z naszych usług. Nasza firma wyróżnia się indywidualnym podejściem do każdego klienta, dbając o odpowiednie dopasowanie do jego potrzeb.
Zapraszamy do skorzystania z naszych usług – montażu taksometrów marki TXe oraz Cezar, oraz zapewniamy, że nasz profesjonalizm oraz wysoka jakość świadczonych usług, będą odpowiednim wsparciem dla Państwa działalności taksówkarskiej.

W ramach trybu TARYFA dostępne są takie operacje jak:

  • wybór taryfy spośród 8 możliwych
  • DOPŁATA (ustawienie dopłaty do ceny wynikającej z taryfy),
  • UMOWA (cena umowna za kurs), RABAT (wybór spośród listy zaprogramowanych rabatów w kasie fiskalnej lub dowolnie wpisany rabat „z ręki”).

Funkcje UMOWA i RABAT jako elementy związane z kasą fiskalną są związane i konfigurowane w kasie fiskalnej.
Ze stanu TARYFA możliwe jest przejście w stan KASA pozwalający na realizację płatności za kurs.

Zdjęcie przedstawia taksometr TXe widziany z boku. Widać daszek przeciwsłoneczny i niewielką grubość urządzenia.
Taksometr TXe z zamontowanym daszkiem przeciwsłonecznym.

Nasza firma stawia na kompleksową obsługę, zaczynając od doradztwa przy zakupie, aż po serwisowanie urządzeń.

Dane techniczne TXe

Wymiary: szerokość: 135 mm, wysokość: 86 mm, głębokość: 41 mm;
Wyświetlacz: graficzny TFT LCD 4,3” 480×272
Waga: 295 g, + BOX – 170 g , BOX LT – 150 g;
Zasilanie: prąd stały;
Napięcie nominalne: 12 V
Zakres zmian napięcia zasilania: 9…16V;
Pobór mocy w trybie Standby: 40 mW
Pobór mocy przy włączonym urządzeniu: 2,5 W
Uwaga: wskazany pobór mocy nie uwzględnia podłączonego sygnalizatora, oraz dodatkowego światła z napisem TAXI, lub innych urządzeń peryferyjnych podłączanych do kompletu.

Wymiary taksometru Novitus Txe
Wymiary taksometru Novitus Txe

Novitus TXe
Innowacyjny
taksometr dla
profesjonalnych
taksówkarzy

Taksówka to dla wielu osób niezastąpiony środek transportu, szczególnie w dużych miastach, takich jak Warszawa. Kluczowe znaczenie ma więc jakość usług świadczonych przez taksówkarzy, a w tym kontekście niezastąpionym narzędziem jest taksometr fiskalny. Na rynku warszawskim, zarówno w dzielnicy Wola, jak i w całym mieście, wiodącą pozycję wśród tego typu urządzeń zajmuje Novitus TXe.

Scroll to Top