Taksometr Innova Taxi 2

Taksometr Innova Taxi 2 pojawił się na rynku w 2003 roku. W tym samym czasie Ministerstwo Finansów zaplanowało wprowadzenie kas fiskalnych do taksówek. Taksometr ten posiada nowoczesny projekt, idealnie dopasowany do wymagań taksówki. W jednej, niewielkiej obudowie znajduje się taksometr oraz kasa fiskalna wraz z drukarką. Taksometr ten produkowano do 2012 roku.

Taksometr Innova Taxi 2 zamontowany w Mercedes W213.

Przez te lata wyprodukowano go w bardzo dużej ilości. Taxi 2 konkurowało z taksometrami TX-06 oraz Cezar, które pracowały z kasą fiskalną Vega Taxi.

Opis taksometru

Taksometr Innova Taxi2 łączy w sobie funkcje taksometru i kasy fiskalnej. Było to pierwsze urządzenie do taksówki, w jednej obudowie mieszczące część metrologiczną i fiskalną. Doskonale sprawdza się w każdej taksówce, ze względu na dobrze dobrane proporcje obudowy oraz niewielkie wymiary. Do obsługi taksometru i kasy fiskalne przeznaczone są 4 przyciski, których funkcja zmienia się w zależności od stanu pracy.

Opis każdego przycisku wyświetlany jest bezpośrednio nad nim. Ponadto, duży wyświetlacz LCD, podświetlany na kolor zielony, ma bardzo szeroki kąt widzenia i dobrą widoczność w słońcu. Co więcej, wewnątrz niewielkiej obudowy mieści się 5-metrowa rolka papieru.

Konstruktorzy doskonale zbadali potrzeby taksówkarzy i przygotowali urządzenie które: 

  • łatwo się obsługuje
  • łatwo je zamontować
  • jest bezawaryjne

Nasz serwis obsługuje bardzo dużą liczbę taksometrów Innova Taxi 2. W pewnym okresie był to taksometr, który z powodzeniem oferowaliśmy klientom. Co więcej, podczas wprowadzania ich na rynek, spora część taksometrów była legalizowana w naszym punkcie legalizacji.

Dane techniczne

Typ: zintegrowany taksometr fiskalny z drukarką
Wyświetlacz: alfanumeryczny LCD, podświetlany, 2 x 24 znaki
Klawiatura: wielofunkcyjna, 4 klawisze, podświetlane
Mechanizm drukujący: termiczny, papier 57 mm, 40 znaków na wiersz, prędkość 9 linii/sek.
Zasilanie: wewnętrzny akumulator 6V/4,5 Ah lub z instalacji samochodowej 12 – 30 V/max 3 A
Wymiary: 55 mm (głębokość) x 55 mm (szerokość) x 117 mm (wysokość)
Waga: 0,640 kg (bez papieru)

Typowe usterki Innova Taxi 2

Każdy produkt, który wyprodukowano w ilości kilkudziesięciu tysięcy, wykazuje po pewnym czasie typowe usterki. Podobnie taksometr Innova Taxi 2 posiada kilka takich usterek. 

Do najczęstszych, wynikających z błędów konstrukcyjnych można zaliczyć:

  • mocowanie wałka drukarki jest słabej wytrzymałości. Konstrukcja taksometru przewidywała, że podczas wymiany papieru należy otworzyć przedni panel taksometru, na którym zamocowany jest wałek drukarki. Niestety, mocowanie wałka często pękało, uniemożliwiając pracę taksometru.
  • wylewający się akumulator podtrzymania. Zastosowano akumulator kwasowy, który pod wpływem czasu i temperatury się rozszczelniał. Kwas niszczył w pierwszej kolejności styki akumulatora, a niekontrolowany i pozostawiony bez wymiany, niszczył również płytę główną.
  • niesprawny akumulator powodował częste występowanie błędów zegara. Błąd taki był sygnalizowany wyświetleniem komunikatu ERR82.

Serwis taksometru Innova

Nasz serwis na bieżąco serwisuje oraz legalizuje taksometry Innova Taxi 2. Ponadto, posiadamy w ciągłej sprzedaży części zamienne niezbędne do wykonywania napraw. Co więcej, nasi serwisanci mają uprawnienia umożliwiające dokonywanie przeglądów technicznych oraz zmian w oprogramowaniu tego taksometru.

Firma INNOVA nie istnieje już na rynku, ale serwis producenta wykonuje cały czas firma Ravis z Katowic.

Scroll to Top