Fiskalizacja kas fiskalnych

Fiskalizacja kasy fiskalnej to proces przestawienia działania pamięci fiskalnej urządzenia fiskalnego z trybu szkoleniowego na tryb fiskalny.

Posiadamy uprawnienia do serwisowania kas fiskalnych:

  • Vega Taxi firmy Novitus
  • Innova Taxi 2 firmy Innova
  • MPT-3CL firmy Procar

Co potrzeba do fiskalizacji?

Do fiskalizacji potrzebujemy Twojego numeru NIP, który podczas wykonywania usługi potwierdzisz podpisem oraz informacji o stosowanej przez Ciebie stawcę Vat. Rozpoczynający działalność taksówkarze ( nie mający innej działalności gospodarczej ) przeważnie stosują stawkę zwolnioną.

Podczas fiskalizacji następuje zapisanie do pamięci nieulotnej i niekasowalnej numeru NIP podatnika. Jest to proces jednorazowy nieodwracalny. Zmiana numeru NIP (np. błędnie wprowadzony NIP, itd.) powoduje konieczność wymiany pamięci fiskalnej lub wymianę kasy.

Więcej o działaniu zafiskalizowanej kasy.

Od momentu wykonania fiskalizacji, kwoty raportów dobowych są magazynowane w pamięci nieulotnej i niekasowalnej. Na podstawie zapisów w pamięci fiskalnej następuje generowanie miesięcznych raportów dla celów podatkowych. W związku z tym, w każdym miesiącu za który będziesz chciał uzyskać raport miesięczny musi być wydrukowany minimum 1 raport dobowy.

Każda kasa fiskalna i każda drukarka fiskalna musi zostać zafiskalizowana aby można ją było stosować do celów podatkowych.

Numer NIP to dziesięciocyfrowy kod, służący do identyfikacji podatników w Polsce. Nadawany jest przez naczelnika urzędu skarbowego.

W przeszłości NIP zwyczajowo zapisywało się, oddzielając grupy cyfr łącznikiem. Dla osób fizycznych grupowano cyfry 123-456-78-19, a dla firm grupowano 123-45-67-819. Firma zakładana przez jedną osobę miała NIP tej osoby. Obecnie nadawany jest bez znaków łącznika.

 

Nasz adres

PROKAR

Al. Prymasa Tysiąclecia 78a
01-424 Warszawa
Telefony:
22 836 24 51
692 496 779
Taksometry, kasy fiskalne i produkty dla taxi

e-mail: biuro@taksometry.pl

Kontakt dla serwisów

e-mail: biuro@sparkelectronics.pl

fb

Tutaj jesteśmy

Tu jesteśmy

Zadaj pytanie