Kasa fiskalna Novitus Vega Taxi E

Kasa fiskalna Novitus Vega Taxi E z kopią elektroniczną, przeznaczona do współpracy z taksometrem. Zaprojektowana od podstaw pod kątem specyfiki pracy taksówkarzy, zgodnie z ich sugestiami oraz przy zastosowaniu najnowszej technologii. To najmniejsza kasa fiskalna na rynku. Wymiary urządzenia mogą sugerować, że jest to bardziej kalkulator, podczas gdy w rzeczywistości to nowoczesne i w pełni funkcjonalne urządzenie fiskalne. Kasę fiskalną Vega Taxi E można łatwo zamontować w dowolnym miejscu pojazdu. Montażu można dokonać za pomocą specjalnego uchwytu, tak aby jej obsługa była wygodna, komfortowa. Istotne, jest również by jej obsługa nie wpływała negatywnie na bezpieczeństwo jazdy.

Kasa Vega Taxi E od marki Novitus nie jest na stałe zintegrowana z taksometrem. W każdej chwili w prosty sposób (wyciągnięcie kabla, brak plomby) można ją odłączyć od taksometru. Chroniąc tym samym urządzenie fiskalne przed kradzieżą, która może skomplikować życie. W myśl przepisów kradzież urządzenia fiskalnego pociąga, za sobą konieczność zwrotu kwoty odpisu, a na zakup kolejnego urządzenia nie przysługuje już odliczenie.

Kasa fiskalna Novitus Vega Taxi E – czytelna i intuicyjna obsługa


Vega Taxi E wyposażona jest w czytelny, ciekłokrystaliczny, podświetlany i monochromatyczny wyświetlacz operatora. Pełni on jednocześnie funkcję wyświetlacza dla klienta. Klawiatura kasy jest bardzo prosta, wręcz intuicyjna. Jej klawisze rozmieszczone są w sposób zapewniający szybką i wygodną obsługę. Kasa Vega Taxi E umożliwia drukowanie wielu raportów: np. dobowy (fiskalny), okresowy pełny i skrócony, miesięczny pełny lub skrócony, stanu kasy, raport kasjera, raport rozliczeniowy oraz raport ustawień taksometru, co znacznie ułatwia prowadzenie wszelkich zestawień i rozliczeń.

Niższe koszty eksploatacji dzięki zastosowaniu elektronicznej kopii paragonu


Kasa fiskalna z funkcją elektronicznej kopii paragonu znacznie obniża koszty eksploatacji urządzenia. Novitus jest jednym z najlepszych producentów kas fiskalnych, który dostarcza rozwiązania dopasowane do różnego rodzaju działalności, w tym także dla taksówkarzy. Nowoczesna, bezpieczna i wygodna w codziennej eksploatacji. Wszystkie operacje wykonywane na kasie zapisują się w postaci cyfrowej na karcie SD. Urządzenie pozwala na dostęp do danych zapisanych na karcie SD z poziomu kasy (z możliwością wydruku). Przeglądanie danych zapisanych na karcie SD możliwe jest również za pomocą komputera. Vega Taxi E jest profesjonalną kasą fiskalną z kopią elektroniczną przeznaczoną do stosowania w taksówkach.  Możliwość sprzedaży poza kursem z interfejsów Vega Taxi E lub TXe.  Kasa przeznaczona do współpracy z taksometrami: Novitus TXe, Novitus TX06, CBE Cezar, CBE Cezar 2.

Drukowanie zaawansowanych paragonów


Kasę podłącza się do taksometru współpracującego z kasą Vega Taxi E i od tego momentu z taksometru przesyłane są wszelkie informacje konieczne do wystawienia paragonu za kurs taksówki. Po rozpoczęciu kursu istnieje możliwość wybrania dodatkowych opcji dotyczących rozliczenia tego kursu: udzielenia rabatu za usługę, wybranie opcji „cena umowna”. Dostępna jest w tym czasie również opcja anulowania rozpoczętego paragonu, wykorzystywana w przypadku rezygnacji klienta z kursu. Po zakończeniu kursu kasa Vega Taxi E drukuje automatycznie paragon, na którym widnieją:

  • czas rozpoczęcia i zakończenia kursu,
  • przejechana odległość,
  • numer boczny taksówki,
  • ew. rabat,
  • kwota opłaty za kurs z rozbiciem na poszczególne taryfy.

Błyskawiczna wymiana papieru 

Wymiana papieru jest wyjątkowo szybka i prosta. Dzięki zastosowaniu kopi elektronicznej zużycie papieru jest dwa razy mniejsze niż w kasie z kopią papierową, co znacząco obniża koszty eksploatacji. Kopia elektroniczna rozwiązuje również problem kłopotliwego archiwizowania i przechowywania rolek z kopią paragonów.

Z kasą fiskalną Novitus współpracuje taksometr fiskalny Novitus TX E. Jest to najmniejsze urządzenie fiskalne do pracy z taksometrem dostępne na rynku. Bardzo prosta w obsłudze, bezawaryjna i pozwala na szybkie realizowanie transakcji. Mobilne kasy fiskalne, takie jak kasa Vega umożliwiają łatwy montaż w dowolnym miejscu wnętrza taksówki. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu specjalnego uchwytu, który sprawia, że praca taksówkarzy z kasą jest wygodna, komfortowa oraz nie ma negatywnego wpływu na bezpieczeństwo. Kasa Vega E to nieoceniona pomoc dla taksówkarza zamknięta w niewielkim urządzeniu. Doskonale współpracuje z taksometrem, co jest jednym z fundamentów świadczenia usług przewozu osób zgodnie z obowiązującym prawem. Sprzęt od firmy Novitus posiada wiele dodatkowych opcji, niezwykle przydatnych w codziennej pracy. Umożliwia m in. udzielenie rabatu na dany przejazd bądź ustalenie tzw. ceny umownej. A w przypadku, gdy klient rozmyśli się i zrezygnuje z usługi, możesz bez problemu anulować wcześniej rozpoczęty paragon. Możliwe jest również zarejestrowanie dopłaty za usługi dodatkowe (np. zamówienie taksówki, wniesienie bagażu itp.) lub numer NIP klienta.

Scroll to Top