Fiskalizacja kasy fiskalnej
do taksówki

Fiskalizacja kasy fiskalnej co to oznacza? Najkrócej mówiąc, jest to jednorazowy proces przestawienia urządzenia w tryb fiskalny. Legalizacja kasy fiskalnej może być wykonana w momencie, gdy posiadasz już licencję taksówkową. Należy jednak podkreślić, iż fiskalizacja nie ma nic wspólnego z legalizacją taksometru, czym również się zajmujemy.

Posiadamy uprawnienia do fiskalizowania kas fiskalnych następujących producentów:

Co jest niezbędne do fiskalizacji?

Do poprawnego przeprowadzenia procesu legalizacji kas fiskalnych niezbędny jest przede wszystkim Twój numer NIP (który potwierdzisz podczas wykonywania usługi własnoręcznym podpisem) oraz informacji o stosowanej przez Ciebie stawce VAT. Osoby, które dopiero rozpoczynają pracę taksówkarza i nie mają innej działalności gospodarczej, przeważnie stosują stawkę zwolnioną.

Cały proces legalizacji kasy fiskalnej polega na zapisaniu do pamięci urządzenia numeru NIP podatnika. Warto podkreślić, że jest to proces nieodwracalny, gdyż numer zapisywany jest w pamięci niekasowalnej. W przypadku chęci zmiany tego numeru (np. wskutek błędnego wprowadzenia) konieczna jest wymiana pamięci lub wymiana całego urządzenia.

Co jeszcze warto wiedzieć o fiskalizacji kasy?

W momencie dokonania legalizacji, dane o kwocie raportów dobowych magazynowane są w pamięci nieulotnej i niekasowalnej. Na podstawie tych zapisów generowane są później raporty miesięczne, niezbędne do celów podatkowych. Z tego powodu w każdym miesiącu, za który będziesz chciał uzyskać raport miesięczny, musisz mieć wydrukowany co najmniej jeden raport dobowy.

Każda kasa i drukarka fiskalna musi być przed pierwszym użyciem zalegalizowana. W przeciwnym wypadku nie jest możliwe, aby stosować ją do celów podatkowych.

Jeśli chodzi o numer NIP to jest to dziesięciocyfrowy kod, który służy do identyfikacji podatników w Polsce. Nadawany jest przez naczelnika Urzędu Skarbowego. Jeszcze do niedawna NIP zazwyczaj zapisywano, oddzielając kolejne grupy cyfr łącznikami. Przykładowo zapis dla osób fizycznych wyglądał następująco: 123-456-78-19, a zapis dla firm: 123-45-67-819. Obecnie numer NIP nadaje się bez znaków łącznika.

Jeśli zdecydujesz się na zakup kasy fiskalnej, to legalizację jej możemy przeprowadzić na miejscu. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. Skontaktuj się z nami i dowiedz się szczegółów.