Prokar serwis taksometrów

Jesteśmy firmą rodzinną która zajmuje się taksometrami i ich legalizacją od lat 80-tych poprzedniego wieku. Przez wszystkie te lata dogłębnie poznaliśmy wiedzę występując w rolach producenta taksometrów oraz dostawcy przyrządów do legalizacji taksometru.
Do roku 2003 , kiedy na rynek weszły taksometry fiskalne, nasze taksometry pracowały w taksówkach w całej Polsce. Obecnie sprzedajemy i serwisujemy taksometry firm Novitus. Mimo zmian technologicznych które zaszły w taksometrach, nadal legalizacja taksometrów w Urzędach Miar w Polsce wykonywana jest na przyrządach naszej produkcji.

Czym dokładnie się zajmujemy

Zajmujemy się wszystkim co jest związane z taksometrem elektronicznym.

Jesteśmy w stanie zamontować, przetestować, sprawdzić lub naprawić taksometry elektroniczne TX-06, Cezar jak również kaso-taksometry Innova Taxi 2, Taxi e.
Codziennie montujemy taksometry do każdego typu samochodu, który dostarcza sygnał prędkości w postaci analogowej lub cyfrowej.
Legalizujemy taksometry we własnym punkcie taksometrów, wyposażonym w przyrządy pomiarowe naszej produkcji.

Od wejścia na rynek taksometrów fiskalnych czyli od roku 2003, do naszej oferty dodaliśmy kasy fiskalnej. Od tego czasu, świadczymy również sprzedaż oraz usługi serwis kas fiskalnych dla taksówkarzy oraz dla sklepów i firm.

Sprzedajemy wybrane modele urządzeń najlepszych producentów oraz sprawdzonych dystrybutorów. Największą część oferty stanowią kasy fiskalne firmy Novitus. Pozostałe urządzenia to Farex oraz Datecs.

Dlaczego taka nazwa?

Prokar to popularna wśród taksówkarzy nazwa naszej firmy. Jej popularność wynika z długoletniej obecności na rynku firmy ProCar, producenta taksometrów. Nowa nazwa, o spójnym brzmieniu, pojawiał w momencie zmiany pokoleniowej która dokonała się w roku 2009. Od 2009 roku do dziś działaność jest prowadzona pod nową nazwą.

Drugi człon nazwy wynika z tego, że w przeważającej części działalności jesteśmy serwisem taksometrów. Zajmujemy się wszystkim co jest związane z taksometrem, jego zamontowaniem oraz zalegalizowaniem.

Nasza wiedza

Posiadamy dogłębną wiedzę o działaniu taksometrów elektroniczny, ich produkcji, oprogramowaniu oraz testowaniu.

Wiedza ta zaowocowała projektem oraz wdrożeniem do sprzedaży, jednego z pierwszych taksometrów elektronicznych o nazwie u-Tax1, który w latach 80-tych zastępował mechaniczne taksometry Poltax czy Argo.

Jednocześnie z produkcją taksometrów, oferowaliśmy do sprzedaży urządzenia kontrolne do badania oraz sprawdzania tachografów oraz taksometrów.

Wiele typów testerów taksometrów, liczników czy napędów mechanicznych pracuje do dziś w Urzędach Miar w Polsce. Wiele urządzeń pracuje kilkanaście lat i nadal są wykorzystywane w codziennej pracy urzędników.

Każde wyprodukowane urządzenie które służy do pomiarów czy legalizacji, samo podlega rygorystycznym badaniom. Nasze urządzenia zostały sprawdzone, uzsykały pozytywne wyniki testów i zostały dopuszczone do stosowania w procesie legalizacji. To potwierdzenie świadczy o jakości urządzeń i rzetelności procesu produkcji.

Wiedza o elektronice, samochodach oraz mechanice wsparta jest odpowiednim oprzyrządowaniem. Posiadamy na wyposażeniu i codziennie je wykorzystujemy, mierniki elektryczne, oscyloskopy oraz oprogramowanie.
Dzięki temu jesteśmy w stanie zdiagnozować każdy sygnał elektroniczny, który chcemy wykorzystać przy montażu taksometru lub który pojawi się podczas naprawy kasy fiskalnej.

Pracownicy

Przez długi czas, od lat 8-tych XX wieku pracowało u Nas wielu pracowników. Zawsze jednak zatrudnialiśmy specjalistów w zakresie elektroniki i mechaniki, którzy już w okresie zatrudnienia szkolili się z tematyki miernictwa, tachografów, taksometrów czy kas fiskalnych.
Każdy pracownik aż do chwili obecnej, który dokonuje prac przy taksometrze czy kasie fiskalnej ma doświadczenie z elektroniką związane z wykształceniem oraz przeszedł specjalistyczne kursy i szkolenia.

Scroll to Top