Legalizacja taksometru w Warszawie

W naszej firmie zalegalizujesz każdy model taksometru! Posiadamy własny punkt legalizacji, w którym obecni są inspektorzy Urzędu Miar.

Legalizację wykonujemy codziennie w dni powszednie, między 8:30 a 14:30. Zadzwoń wcześniej, aby zarezerwować dogodny dla siebie termin! Zapewnisz w ten sposób najkrótszy możliwy czas wykonania usługi

W naszej firmie zalegalizujesz każdy typ taksometru!

Legalizujemy wszystkie modele taksometrów obecne na rynku. Od starszych modeli taksometrów wyprodukowanych według normy RPT aż do modeli nowoczesnych zgodnych z oceną zgodności MID.

Gdzie mogę wykonać legalizację?

Legalizację możesz wykonać u nas, w wygodnej lokalizacji, przy Alei Prymasa Tysiąclecia 78A w Warszawie. Nasi pracownicy wraz z Inspektorem przeprowadzą cały proces praktycznie bez angażowania Ciebie w tą czynność. Twoim zadaniem będzie wyłącznie kierowanie samochodem podczas czynności legalizacji. Zachęcamy do skorzystania z naszych usług.
Skontaktuj się z nami już dzisiaj i sprawdź, jak możemy Ci pomóc.

Legalizację możesz wykonać również w siedzibie Urzędu Miar w Broniszach. W takim przypadku będziesz musiał wspomóc urzędnika wiedzą o sposobie wykonania instalacji taksometru w Twoim samochodzie. W siedzibie Urzędu Miar nie ma przedstawiciela serwisu. 

Jak wygląda legalizacja taksometru?

Legalizacja to proces określenia błędów obliczeniowych, aby porównać je z normą prawną i określić wynik sprawdzenia: pozytywny czy negatywny. Legalizacja taksometru wykonywana jest na urządzeniach nazywanych Testerami Taksometrów. Podczas testu symulowana jest jazda samochodem z różnymi prędkościami i taryfami. Test przebiega w sposób automatyczny lub półautomatyczny. Z każdego testu powstawie zapiska, archiwizowana przez Urząd Miar. 

W przypadku taksometr elektronicznego sprawdza się: układ pomiaru czasu, układ pomiar drogi, układ liczników sumujących, błędy opłaty (dla taksometrów europejskich wg. MID).

Dodatkowo sprawdza się: tabliczkę znamionową, czytelność opisów, pracę wyświetlacza, jakość przewodów połączeniowych, czytelność wydruków dla taksometrów zintegrowanych.

Co to jest świadectwo legalizacji?

Świadectwo legalizacji to dokument potwierdzający, że taksometr został sprawdzony, błędy obliczeniowe są poniżej norm. Posiadanie ważnej legalizacji jest obowiązkowe dla każdego taksówkarza. Świadectwo legalizacji składa się obecnie z dwóch stron: świadectwa oraz załącznika do świadectwa.

Co grozi za brak ważnego dokumentu legalizacji?

Brak ważnego świadectwa legalizacji może skutkować nałożeniem kary przez Policję lub Straż Miejską. Dlatego ważne jest, aby zawsze posiadać dokument potwierdzający zalegalizowanie taksometru. Jeśli Twój dokument stracił ważność, skontaktuj się z nami — pomożemy przeprowadzić ponowną legalizację.

Kiedy powinieneś wykonać ponowną legalizację w pojeździe?

  • gdy, ważność świadectwa legalizacji taksometru straciła ważność
  • gdy, zmieniłeś opony twojego samochodu. 

Kiedy powinieneś wykonać ponowną legalizację na stanowisku?

  • gdy, kupiłeś inny samochód i przełożyłeś do niego taksometr
  • po naprawie urządzenia, którego naprawa wymusiła uszkodzenie plomb zabezpieczających
  • w przypadku gdy, na taksometrze i w instalacji została uszkodzona któraś z plomb zabezpieczających

Co to jest zmiana stawek przewozowych?

Zmiana stawek przewozowych to zmiana ustawień taksometru dotyczących opłaty za 1km drogi oraz opłaty za 1h postoju. Jeśli chcesz przestawić opłatę np. z 2,4zł na 3,0zł, to właśnie jest zmiana stawek przewozowych,. Wykonujemy takie usługi. Dokumentem potwierdzającym zmianę stawek jest nowy załączniku do świadectwa legalizacji. Zmiana stawek nie przedłuża ważności świadectwa legalizacji.

Ile trwa legalizacja taksometru?

Legalizacja taksometru trwa przeważnie mniej niż 1 godzinę. Czas ten obejmuje sprawdzenie taksometru oraz wypisanie dokumentów potwierdzających jej wykonanie. Tak krótki czas jest możliwy do osiągnięcia tylko przez stałą obecność urzędników w naszym punkcie legalizacji. W serwisach które odsyłają klientów do Urzędu Miar czas może się wydłużyć nawet do kliku dni.

Rozmiar opon wpisany do świadectwa legalizacji

Rozmiar najlepiej odczytać z dotychczas używanych opon.

Gdy obejrzysz oponę, to zobaczysz na niej oznaczenie wymiaru, które wygląda np. tak: „205/55 R16”. To jest rozmiar opony. Podsumowując, rozmiar opony, który jest na świadectwie legalizacji musi dokładnie zgadzać się z rozmiarem opon na samochodzie.

Zapewniamy profesjonalną i szybką obsługę

Działamy szybko i sprawnie. Wiemy, jak ważny jest czas dla taksówkarzy, dlatego zawsze dokładamy wszelkich starań, aby proces legalizacji taksometru przebiegał jak najbardziej efektywnie. ZADZWOŃ DO NAS i umów na legalizację — zapewniamy, że obsługa w naszym punkcie legalizacji w Warszawie przebiegnie szybko i sprawnie.

Typy taksometrów, które fiskalizujemy:

Nowoczesny i Niezawodny Taksometr Novitus Txe
Taksometr Novitus Txe
Zdjęcie prezentuje Taksometr Taxi E z ekranem dotykowym
Taksometr fiskalny Novitus Taxi e
Zdjęcie przedstawia taksometr fiskalny TX06 marki Novitus
Taksometr Novitus TX06 fiskalny
Zdjęcie przedstawia starszy model taksometru fiskalnego Elite taxi
Taksometr Elite Taxi fiskalny
Zdjęcie przedstawia model taksomeru fiskalnego Innova Taxi 2
Taksometr fiskalny Innova Taxi 2
Zdjęcie przedstawia model fiskalnego taksometru Cezar
Taksometr Cezar Fiskalny
Scroll to Top